Calendar

December 2015
MonTueWedThuFriSatSun
 << <Sep 2017> >>
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Announce

Who's Online?

Member: 0
Visitor: 1

rss Syndication

Posts sent on: 01/01/2001

26 Feb 2013 

Cyfrowka


Czołowe konсernу elektroniki użуtkowej wурuszсzają na rуnek сoraz to nowsze modele aрaratów fotografiсznусh. Wśród niсh możemу znaleźć zarówno aрaratу с

Admin · 215 views · Leave a comment
Categories: First category
26 Feb 2013 

Doniczkowce

Zwуkłe sadzenie roślin jest zazwусzaj stosunkowo рroste сhoсiaż każdу ogrodnik mająсу do сzуnienia z troсhę bardziej wуmagająсуmi roślinami niż na рrzуkł

Admin · 202 views · Leave a comment
Categories: First category
25 Oct 2012 

Smutny obraz depresji

Zrozumiałem w końcu, że ukrywanie swojego schorzenia, nie przyniesie mi efektu, w postaci pogodzenia się z nim oraz problemem z jakim się zmagam. Nie zamierzałem zatem dłużej oszukiwać innych, że moje stany lękowe, nie mają podstaw do określenia, ewentualnie do zdiagnozowania oraz odpowiedniego ich unormowania.


Niestety depresja ma to do siebie, że jest jak nałóg, nigdy z niej nie wyjdziemy do końca, możemy jednak z nią żyć. Najgorzej jest jednak w sytuacji, gdy tłumimy swój problem we wnętrzu naszej podświadomości, nie dopuszczamy innych, którzy chcą nieść pomoc, ewentualnie boimy się reakcji świata zewnętrznego. Staramy się przez długi czas, nie tylko nie walczyć, a przede wszystkim dobrze zakamuflować nasze zdegustowanie do życia, bo to pojawia się wraz ze stanami lękowymi czy depresją. W końcu jednak przychodzi chwila słabości, a wszelkie żale, do samego siebie, potrafimy kierować w złym kierunku, nawet do osób na którym nam najbardziej zależy. Tutaj stajemy przed problemem, który jest najważniejszy, na czym nam zależy we własnym życiu, by męczyć się w formie obecnej, czy kreatywnie dostosować się do życia, i odnaleźć światełko w tunelu. Nie wiedziałem nawet, czym jest psychoterapia, a nawet metody walki z depresją, chyba jak każdy obawiałem się, że zostanę zamknięty w ośrodku, gdzie przebywają ludzie, tracący kontakt z rzeczywistością.


Jednak po raz kolejny byłem w błędzie, takich jak ja, już na obecne czasy, jest bardzo wielu, z jednej strony to dobra informacja, z drugiej widzimy, jak wielki to jest problem Nie jestem, i nie byłem w stanie nigdy powiedzieć, kiedy zauważyłem u siebie, pierwsze oznaki tego, że dzieje się coś złego, mało tego, odrzucając cały świat, akceptowałem złe zmiany, nie wyciągając wniosków, z błędów jakie popełniałem. Teraz widzę szansę, nie tylko dla siebie, tylko dla innych, w końcu musi i dla nas zaświecić światło.

Admin · 3779 views · Leave a comment
Categories: First category
11 Aug 2012 

Wyższa płaca minimalna


Toczy się właśnie dyskusja, o wysokości naszych pensji, które mają być delikatnie mówiąc troszeczkę podniesione, nie satysfakcjonuje to jednak obywateli, nie
ma co się dziwić. Skoro nasza najniższa krajowa, to kwota, nie pozwalająca w wielu przypadkach na swobodną i normalna egzystencje w sytuacji gdy żyjemy poniżej standardu europejskiego, to o czym tutaj dyskutować. Zastanówmy się zatem, co zrobić, by żyło się lepiej, bo wydaje mi się, że jednak w kilku przypadkach nie mamy ani żadnej opcji, ani tym bardziej ciekawej alternatywy.


Oczywiście, wraz z podniesieniem o niecałe sto złotych naszej wypłaty, spotkamy się także z dodatkowymi wydatkami. Czyli już wiemy, na co ta kwota, zostanie przeznaczona, jest ona niemal śmieszna w odróżnieniu do tego, co obiecuje się nam od wielu lat. Czy w niedługim czasie, staniemy się krajem niemal nędzy i rozpaczy, gdzie jedynym celem jest wyjazd z niego, gdyż brakuje tutaj nie tylko pracy ale nie ma szans ani na życie, tym bardziej na
przyszłość. Można już tak po części uważać, brak rąk do pracy czyli fachowców w różnych dziedzinach, wiąże się z nieciekawymi zarobkami i dochodami jakie osiągali. Nie można kierować pretensji do człowieka, że stara sobie zapewnić lepszy byt, skoro takich warunków nie stworzyła mu własna ojczyzna. Ta kolejna podwyżka, tak naprawdę nic nam nie da, i wiele osób jest tego świadom, zresztą podobnie jak renty i emerytury, gdzie co jakiś czas, dokładane jest kilkadziesiąt złotych, dla uciszenia grupy tych osób. Jednak nie obwiniajmy za tak niskie pensję naszych pracodawców, oni dostosowują się do tego, co panuje w naszym
kraju, a niestety nikt nie przesunie granicy, by nastąpił gospodarczy cud. Wejście do unii, miało zmienić bardzo wiele, lecz latem 2012 roku, coraz częściej nie mówi się o profitach, lecz o ciągłym kryzysie, któremu musimy sprostać, czy było to konieczne, a już na pewno potrzebne nam,. Polakom, trudno to
powiedzieć, ja twierdzę, że nie. Zdania będą podzielone, ale to akurat zrozumiałe, w tym kraju już od dawna brakuje społecznej solidarności.


Drugą stroną medalu jest to, że każda podwyżka płacy minimalnej powoduje powiększenie szarej strefy i wzrost osób pracujących na czarno. Jak więc znależć rozwiązanie z takiej sytuacji?


Admin · 285 views · 0 comments
Categories: First category
02 Aug 2012 

Gorąco...

To już kolejna fala upałów jaka przetacza się nad naszym krajem i muszę przyznać, że nie jest łatwo ponieważ dawno w Polsce nie było takiego lata w którym słońce prażyłoby praktycznie cały czas. Szczególnie uciążliwe jest to w miastach. Asfaltowe ulice nagrzewają się szybko i nawet wieczorem człowiek nie ma chwili wytchnienia bo wszystko dookoła oddaje nagromadzone podczas upalnego dnia ciepło.
Sam mieszkam w bloku i muszę przyznać, że taka temperatura jest potwornie trudna do zniesienia, najgorsze są popołódna jak słońce świeci prosto w moje okna. Co gorsza po zachodzi wcale nie jest lepiej bo blok przez cały dzień nagrzeje się do tego stopnia, że cała noc jest w środku bardzo ciepła.

Jak sobie z tym radzić?
Przyznam, że próbowałem już wielu sposobów, pewnie najskuteczniejsza będzie klimatyzacja jednak nie każdy może sobie na to pozwolić i nie chodzi tu o samą cenę bo tak jako jednorazowy wydatek nie jest strasznie duża a bardziej o zdrowie. Nie znoszę klimatyzatorów ponieważ wysuszają one powietrze i bardzo szybko łapie anginę dlatego postanowiłem w moim mieszkaniu na miejscu lampy przytwierdzić wielki wiatrak, któy sprawuje się dość dobrze. Jedynym problemem jest dźwięk jednak jeśli zainwestujemy w dobry sprzęt to po ustawieniu na mnimalne obroty nie powinien sprawiać nam specjalnie problemu. To takie mało skomplikowane rozwiązanie na cieplejsze pory roku.

Swoją drogą zastanawiam się jak sprawują się tanie, przenośne klimatyzatory dostępne w marketach budowlanych. Z tego co zauważyłem to wydają one dźwięk jak odrzutowce jednak zastanawia mnie czy faktycznie potrafią schłodzić powietrze do jakiejś znośnej temperatury.
Admin · 219 views · 0 comments
Categories: First category

1, 2  Next page