Calendar

September 2017
MonTueWedThuFriSatSun
 << < > >>
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Announce

Who's Online?

Member: 0
Visitor: 1

rss Syndication

25 Oct 2012 - 13:42:24

Smutny obraz depresji

Zrozumiałem w końcu, że ukrywanie swojego schorzenia, nie przyniesie mi efektu, w postaci pogodzenia się z nim oraz problemem z jakim się zmagam. Nie zamierzałem zatem dłużej oszukiwać innych, że moje stany lękowe, nie mają podstaw do określenia, ewentualnie do zdiagnozowania oraz odpowiedniego ich unormowania.


Niestety depresja ma to do siebie, że jest jak nałóg, nigdy z niej nie wyjdziemy do końca, możemy jednak z nią żyć. Najgorzej jest jednak w sytuacji, gdy tłumimy swój problem we wnętrzu naszej podświadomości, nie dopuszczamy innych, którzy chcą nieść pomoc, ewentualnie boimy się reakcji świata zewnętrznego. Staramy się przez długi czas, nie tylko nie walczyć, a przede wszystkim dobrze zakamuflować nasze zdegustowanie do życia, bo to pojawia się wraz ze stanami lękowymi czy depresją. W końcu jednak przychodzi chwila słabości, a wszelkie żale, do samego siebie, potrafimy kierować w złym kierunku, nawet do osób na którym nam najbardziej zależy. Tutaj stajemy przed problemem, który jest najważniejszy, na czym nam zależy we własnym życiu, by męczyć się w formie obecnej, czy kreatywnie dostosować się do życia, i odnaleźć światełko w tunelu. Nie wiedziałem nawet, czym jest psychoterapia, a nawet metody walki z depresją, chyba jak każdy obawiałem się, że zostanę zamknięty w ośrodku, gdzie przebywają ludzie, tracący kontakt z rzeczywistością.


Jednak po raz kolejny byłem w błędzie, takich jak ja, już na obecne czasy, jest bardzo wielu, z jednej strony to dobra informacja, z drugiej widzimy, jak wielki to jest problem Nie jestem, i nie byłem w stanie nigdy powiedzieć, kiedy zauważyłem u siebie, pierwsze oznaki tego, że dzieje się coś złego, mało tego, odrzucając cały świat, akceptowałem złe zmiany, nie wyciągając wniosków, z błędów jakie popełniałem. Teraz widzę szansę, nie tylko dla siebie, tylko dla innych, w końcu musi i dla nas zaświecić światło.

Admin · 3779 views · Leave a comment
Categories: First category

Permanent link to full entry

http://wariamia.sosblogs.com/The-first-blog-b1/Smutny-obraz-depresji-b1-p5.htm

Comments

No Comment for this post yet...


Leave a comment

New feedback status: Published

Your URL will be displayed.


Please enter the code written in the picture.


Comment text

Options
   (Set cookies for name, e-mail and url)