Calendar

August 2012
MonTueWedThuFriSatSun
 << <Sep 2017> >>
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Announce

Who's Online?

Member: 0
Visitor: 1

rss Syndication

Posts sent in: August 2012

11 Aug 2012 

Wyższa płaca minimalna


Toczy się właśnie dyskusja, o wysokości naszych pensji, które mają być delikatnie mówiąc troszeczkę podniesione, nie satysfakcjonuje to jednak obywateli, nie
ma co się dziwić. Skoro nasza najniższa krajowa, to kwota, nie pozwalająca w wielu przypadkach na swobodną i normalna egzystencje w sytuacji gdy żyjemy poniżej standardu europejskiego, to o czym tutaj dyskutować. Zastanówmy się zatem, co zrobić, by żyło się lepiej, bo wydaje mi się, że jednak w kilku przypadkach nie mamy ani żadnej opcji, ani tym bardziej ciekawej alternatywy.


Oczywiście, wraz z podniesieniem o niecałe sto złotych naszej wypłaty, spotkamy się także z dodatkowymi wydatkami. Czyli już wiemy, na co ta kwota, zostanie przeznaczona, jest ona niemal śmieszna w odróżnieniu do tego, co obiecuje się nam od wielu lat. Czy w niedługim czasie, staniemy się krajem niemal nędzy i rozpaczy, gdzie jedynym celem jest wyjazd z niego, gdyż brakuje tutaj nie tylko pracy ale nie ma szans ani na życie, tym bardziej na
przyszłość. Można już tak po części uważać, brak rąk do pracy czyli fachowców w różnych dziedzinach, wiąże się z nieciekawymi zarobkami i dochodami jakie osiągali. Nie można kierować pretensji do człowieka, że stara sobie zapewnić lepszy byt, skoro takich warunków nie stworzyła mu własna ojczyzna. Ta kolejna podwyżka, tak naprawdę nic nam nie da, i wiele osób jest tego świadom, zresztą podobnie jak renty i emerytury, gdzie co jakiś czas, dokładane jest kilkadziesiąt złotych, dla uciszenia grupy tych osób. Jednak nie obwiniajmy za tak niskie pensję naszych pracodawców, oni dostosowują się do tego, co panuje w naszym
kraju, a niestety nikt nie przesunie granicy, by nastąpił gospodarczy cud. Wejście do unii, miało zmienić bardzo wiele, lecz latem 2012 roku, coraz częściej nie mówi się o profitach, lecz o ciągłym kryzysie, któremu musimy sprostać, czy było to konieczne, a już na pewno potrzebne nam,. Polakom, trudno to
powiedzieć, ja twierdzę, że nie. Zdania będą podzielone, ale to akurat zrozumiałe, w tym kraju już od dawna brakuje społecznej solidarności.


Drugą stroną medalu jest to, że każda podwyżka płacy minimalnej powoduje powiększenie szarej strefy i wzrost osób pracujących na czarno. Jak więc znależć rozwiązanie z takiej sytuacji?


Admin · 285 views · 0 comments
Categories: First category
02 Aug 2012 

Gorąco...

To już kolejna fala upałów jaka przetacza się nad naszym krajem i muszę przyznać, że nie jest łatwo ponieważ dawno w Polsce nie było takiego lata w którym słońce prażyłoby praktycznie cały czas. Szczególnie uciążliwe jest to w miastach. Asfaltowe ulice nagrzewają się szybko i nawet wieczorem człowiek nie ma chwili wytchnienia bo wszystko dookoła oddaje nagromadzone podczas upalnego dnia ciepło.
Sam mieszkam w bloku i muszę przyznać, że taka temperatura jest potwornie trudna do zniesienia, najgorsze są popołódna jak słońce świeci prosto w moje okna. Co gorsza po zachodzi wcale nie jest lepiej bo blok przez cały dzień nagrzeje się do tego stopnia, że cała noc jest w środku bardzo ciepła.

Jak sobie z tym radzić?
Przyznam, że próbowałem już wielu sposobów, pewnie najskuteczniejsza będzie klimatyzacja jednak nie każdy może sobie na to pozwolić i nie chodzi tu o samą cenę bo tak jako jednorazowy wydatek nie jest strasznie duża a bardziej o zdrowie. Nie znoszę klimatyzatorów ponieważ wysuszają one powietrze i bardzo szybko łapie anginę dlatego postanowiłem w moim mieszkaniu na miejscu lampy przytwierdzić wielki wiatrak, któy sprawuje się dość dobrze. Jedynym problemem jest dźwięk jednak jeśli zainwestujemy w dobry sprzęt to po ustawieniu na mnimalne obroty nie powinien sprawiać nam specjalnie problemu. To takie mało skomplikowane rozwiązanie na cieplejsze pory roku.

Swoją drogą zastanawiam się jak sprawują się tanie, przenośne klimatyzatory dostępne w marketach budowlanych. Z tego co zauważyłem to wydają one dźwięk jak odrzutowce jednak zastanawia mnie czy faktycznie potrafią schłodzić powietrze do jakiejś znośnej temperatury.
Admin · 219 views · 0 comments
Categories: First category